fbpx
Vyberte stranu

koľko to stojí

Áno, najčastejšia otázka od klientov, ale aj ľudí, ktorí s ňou doteraz nemali skúsenosť. Koľko teda stojí taká reklama na Facebooku?

Odpovedať na túto otázku sa jednoznačne nedá, kedže závisí od mnoho faktorov.

Pri Facebook reklame je najdôležitejšia časť kreatíva, preto jej venujte dostatok času a aktívne ju obmieňajte. Ak Vám už publikum nebude reagovať, prípadne Vašich potencionálnych klientov bude nudiť, tak zaručene jej zmena je istota. Kreatíva má „looklike“ publikum, a teda dalšie možnosti na zasiahnutie nových ľudí.

Najnižšia cena za reklamu na Facebooku (a Instagrame), ktorú u nás robíme, a ktorá dáva zmysel a zároveň dokáže zabezpečiť, že reklama sa vráti aj s nejakým ziskom je 120 €/mesačne. Minimálny reklamný rozpočet je vhodný pre firmu, ktorá si uvedomuje potrebu zviditeľnenia sa cez FB a Insta, ktorá hľadá primárne nákladovo efektívne riešenie digitálnej reklamy.

Iný prípad je, ak klient ktorý zatiaľ nemá potvrdené, že reklama na Facebooku a Insta jej vie generovať zisk. Takýto klient sa môže pýtať, že čo urobíme ak to nebude zarábať? Odpoveď na túto otázku sú overené reklamné stratégie, skúsenosti s overenými nastavaniami, trpezlivé sledovanie dát, testovanie a postupná optimalizácia reklamy.

Vďaka pixelu na Facebooku, malým úpravam webovej stránky, prípadne e-shopu, pútavým textom je to zvládnuteľný proces, ktorý s trpezlivosťou a stratégiou nastavujeme akejkoľvek firme.